Loutkar.online

Online archiv

Slavíčková, Sarah: Nové cesty výuky loutkového divadla, Loutkář 4/2020, s. 70–73

Pandemie uzavřela nejen loutková divadla, ale i umělecké školy, kde se vyučuje hudební, výtvarný, taneční a literárně dramatický obor (LDO), v jehož rámci je ve Školním vzdělávacím plánu (ŠVP) pod různými názvy (např. Hra s loutkou, Práce s loutkou, Loutkové divadlo, Loutkářská tvorba) zařazen také předmět loutkářství. Stejně jako se soubory snaží různými prostředky propojit se svými diváky, snaží se i učitelé základních uměleckých škol spojit se svými žáky a v omezených podmínkách dál rozvíjet a pěstovat loutkářské řemeslo. O tom, co se děje v uzavřených „ZUŠkách“ a jak probíhá distanční výuka, jsem hovořila s Jaroslavou Holasovou, Vítězslavou Trávníčkovou, Romanou Hlubučkovou a Josefem Pekárkem.

Všichni čtyři učitelé jsou se svými studenty aktivně ve spojení a rozhovory s nimi přinášejí inspirativní a podnětný vhled do různých přístupů k distanční výuce specifického dru…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.