Loutkar.online

Online archiv

redakce: Tomáš Dvořák oceněný, Loutkář 4/2020, s. 52

Jednu z letošních Cen Ministerstva kultury ČR, které byly uděleny 28. října, získal za oblast divadla režisér Tomáš Dvořák za osobitý celoživotní přínos rozvoji českého loutkového divadla a jeho reprezentaci v zahraničí. Po dlouhé době se tak dostalo oficiálního státního uznání zástupci loutkářského oboru.

Letos se vzhledem k celosvětové pandemii koronaviru neuskutečnilo slavnostní předání cen na Nové scéně Národního divadla a ceny byly laureátům předány individuálně. Česká televize připravila seriál medailonků všech oceněných, které postupně odvysílala na programu ČT Art – díl věnovaný Tomáši Dvořákovi se vysílal 3. listopadu a je dostupný v archivu ČT.1 Jako laudatio oceněnému divadelníkovi si z něj dovolíme odcitovat krásná slova Petra Maroviče, který byl v medailonu označen jako „památkář a kamarád“.

*Tomáš Dvořák není kamarád. To je přítel.

A s přítelem, s kterým se …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.