Loutkar.online

Online archiv

Špalková, Gabriela: Cenu za workoholismus bych pochopila, Loutkář 4/2020, s. 4–8

Když si s herečkou, autorkou a divadelní pedagožkou Blankou Josephovou Luňákovou povídáte, ocitnete se tak trochu v jiném světě. Mluví zvolna, usmívá se, vždy chvíli přemýšlí, než odpoví. A často svou odpovědí nastolí nové otázky.

Tato dlouholetá členka plzeňského Divadla Alfa je autorkou písňových textů, rozhlasových a televizních scénářů i divadelních her a už řadu let oslovuje děti, teenagery i dospělé z divadelních jevišť. Připravuje frankofonní projekt Karavana deseti slov, nepřestává hrát na domovské scéně, a přitom ještě stačí vyučovat ve své herecké škole. Nejen mladou generaci, ale i dospělé. Zdálo by se, že je rozenou divadelnicí. Přesto mi hned na úvod řekla: Naše rodina s divadlem nic společného neměla.

Jak jste se tedy dostala k divadlu?

Ani si nepamatuji, kdy jsem se s divadlem setkala poprvé. Ale žádný velký vliv to na mně patrně nezanechalo. Narodila jsem se a žila …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.