Loutkar.online

Online archiv

Lešková-Dolenská, Kateřina: Nejdůležitější je to divadelníkům nezkazit, Loutkář 2/2020, s. 34–36

Dokumentarista Aleš Kisil se v České televizi už od 90. let podílí na dokumentaci a popularizaci českého divadla, včetně divadla loutkového. Jak se stal z divadelního režiséra dokumentarista a jaký má vlastně vztah k loutkám?

V ročence DAMU jsem u vašeho jména nalezla, že jste vystudoval divadelní režii, ale nebylo tam specifikováno, na které katedře. Jak to s vámi tedy bylo?

U mě je to trošku složitější. V roce 1987 jsem začal studovat činoherní režii v ročníku Ivana Rajmonta, jenže jsem nedostal od armády odklad a musel jsem po čtrnácti dnech na DAMU narukovat. Po návratu z vojny zpátky do školy jsem se chodil v lednu 1989 dívat k Ivanu Rajmontovi, jak zkouší Deník ničemy v Národním divadle, a protože věděl o mém eminentním zájmu o tvorbu Jana Grossmana, doporučil mi, abych zkusil za panem Grossmanem zajít, protože se právě bude po dvaceti letech vracet na Zábradlí. A tak jsem se od února 1989 ocitl na zkou…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.