Loutkar.online

Online archiv

Balvínová, Malvína: Animace v reklamní sféře, Loutkář 2/2020, s. 28–29

Animace je čím dál tím větší součástí postprodukčních prací a v reklamní branži má už nějakou dobu své pevné místo. Je to zároveň oblast, která značně rozšiřuje vystudovaným animátorům možnosti uplatnění a bez níž by dost možná byli nuceni věnovat se jiné práci. Jen málokdo má takové štěstí (a takového producenta), aby se mohl věnovat výhradně autorské tvorbě. Většina absolventů animace vedle grafiky, designu či ilustrace uplatní své schopnosti právě při tvorbě zakázek.

Animace ve formě zakázky je široká oblast. Kromě televizních reklam tvoří animátoři nejrůznější propagační spoty, festivalové znělky, znělky televizních pořadů, úvodní a závěrečné titulky, komiksové trailery a také různá edukativní videa či animace promítané v rámci výstav v galeriích. V neposlední řadě sem spadají také videoklipy, které už se ale ocitají na hranici mezi zakázkou a autorskou tvorbou. Prot…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.