Online archiv

Drtina, Michal: Loutkářské soubory jubilující, Loutkář 4/2018, s. 74–76

Letošní osmičkový rok intenzivně prožíváme v rámci oslav sta let od vzniku samostatného československého státu. Připomínáme si rok 1948, takzvané pražské jaro roku 1968 i rok 1993, kdy se Československo rozdělilo na dva státy. Kulaté a půlkulaté oslavy se však uskutečnily i v rámci loutkových souborů.

V září vyvrcholily celoroční oslavy šedesáti let od založení královéhradeckého Divadla DRAK, Tradiční loutkové divadlo Zvoneček vstoupilo do své padesáté divadelní sezóny, Říše loutek v Kroměříži si připomněla 50. výročí obnovení své činnosti. V říjnu oslavil třicátiny dramatický obor na ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři, v listopadu si pražští loutkáři připomněli 105 let od založení Loutkového divadla Jiskra a slavili také plzeňští loutkáři – devadesátiny Loutkového divadla V Boudě. Předpokládám, že jsem na mnohá výročí zapomněl, protože se mi namátkou vybaví třeba ještě b…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.