Online archiv

Vondráková, Adéla: Klára Pernicová, Loutkář 4/2018, s. 47

Zajímá mě, jakým způsobem člověk vnímá a chápe svět, píše na svých webových stránkách Klára Pernicová, jedna z nejvýraznějších mladých umělkyň současnosti, vystavující v České republice i v zahraničí (Německo, Velká Británie, Finsko, Belgie). Třiatřicetiletá umělkyně v současné době studuje v doktorském programu katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, její zaměření bylo ale vždy víc výtvarné než přímo divadelní. Po Střední škole uměleckých řemesel v Brně, kde se věnovala grafickému designu, začala studovat Pedagogickou fakultu (katedra výtvarné výchovy) Masarykovy univerzity a později studovala i na Pedagogické katedře Univerzity Karlovy. V roce 2007 nastoupila do Ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka na pražské Akademii výtvarných umění, kde byl kladen důraz na možnost tvorby napříč uměleckými druhy a médii. Klára Pernicová prošla také Ateliérem nových médií (doc. An…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.