Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutky beru pořád ze sochařského hlediska, Loutkář 4/2018, s. 18–20

Pokud se v tomto čísle bavíme o mladé a střední generaci výtvarných umělců, kteří se dostali do spárů loutkového divadla, tak nemůžeme pominout tvůrce, jehož jméno se právě v souvislosti s loutkovou tvorbou objevuje stále častěji. Je to sochař, řezbář, experimentální divadelník a také slavný syn slavného otce: František Antonín Skála.

Jak jste se dostal od sochařství a řezbářství k tvorbě pro loutková divadla, či přesněji k tvorbě loutek, které jsou animovány v reálném čase?

Zásadněji jsem se do této sféry dostal díky Robertu Smolíkovi, který mě asi před šesti lety pozval učit dílenskou realizaci na KALD DAMU a posléze mě vtáhl i do projektů, jako byl třeba Malý pán. Od toho se potom odvíjely další pracovní nabídky, které byly zatím tak příjemné, že jsem je neodmítal. Mám rád, když můžu střídat volnou tvorbu s prací na konkrétní zadání. Při výrobě loutek si odpočinu, pros…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.