Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Rozhodně to nejsou loutky, Loutkář 4/2018, s. 14–17

Krištof Kintera patří mezi nejznámější výtvarné umělce české scény a jeho hlavní doménou je práce s hmotou, materií a předměty, které dává do nečekaných, provokativních a leckdy velmi vtipných souvislostí. Právě v té lehkosti, hravosti, grotesknosti a teatralitě, navíc podržené faktem, že mnohé z jeho soch jsou mechanicky pohyblivé, má k loutkářskému světu poměrně blízko – byť se tomu velmi laskavě, ale nekompromisně brání.

Kromě svého působení na výtvarné scéně máte zkušenost i s divadlem a performativním uměním – byl jste vůdčí osobností divadelní skupiny Jednotka (někdy také Skrytá tvůrčí jednotka), spolupracoval jste s festivalem 4+4 dny v pohybu, jste autorem několika divadelních výprav, třeba i pro Dejvické divadlo (například Návrat opeřeného hada, 1997). Máte k divadlu stále blízko, nebo to dnes považujete za uzavřenou kapitolu své práce?

Už je to pro mě s největší p…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.