Online archiv

Josephová Luňáková, Blanka: Ať žijou loutky! , Loutkář 3/2018, s. 6–7

Rozhovor s Václavem Poulem o loutkářských učednických letech, hraní v Alfě, Naivním, a především ve slavném královéhradeckém DRAKu a hlavně o loutkách. (red)

Rozhovor: Blanka Josephová Luňáková

Tíhnul jsi k loutkám už od mládí? Nebo jak to bylo?

Vyučil jsem se mechanikem telefonních ústředen, protože Míla Berger, který bydlel o patro výš, šel na tenhle obor. Tak jsem šel taky, když šel Míla! Bylo to neštěstí pro mě i pro telefonní ústředny. Po vyučení jsem ještě chodil na elektrotechnickou průmyslovku a pak jsem nastoupil do zaměstnání. Ale tam jsem měl jen čtrnáct dní dovolené, a to byl pádný důvod pro to, abych hledal školu, která by kladla co nejmenší odpor.

Jak jsi přišel na to, že je to právě „loutkárna“?

V té době jsem se seznámil s lidmi, co na loutkářskou katedru AMU chodili. Povídali o škole a na jejich doporučení jsem se šel po mnoha letech podívat na loutkové divadlo. Byl to …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.