Online archiv

Laně, Ondřej; Martinů, Kateřina; Šimek, Michal; Pelcl, Petr;: Dana Jandová očima svých žáků, Loutkář 2/2018, s. 76–77

Neopakovatelná škola měkkých dovedností

Text: Ondřej Laně

K Daně Jandové na dramaťák do LŠU jsem začal chodit ve čtvrté třídě ještě na Skvrňany. Byl to rok 1986. A pokračoval jsem určitě nejméně do maturity, možná ještě o rok déle. Z legrace říkám, že LŠU je mým nejdelším ukončeným vzděláním. A bez legrace, že tím nejdůležitějším. Pro mne byla Dana alternativní mámou. Skrze dramaťák, recitaci, divadlo, výjezdy na přehlídky, sdílený humor, svobodné diskuse dospívajících bytostí a často nevídanou míru volnosti nám Dana dala neopakovatelnou školu měkkých dovedností a mezilidského chování a vystupování, které bez nejmenších pochyb využívám a stavím na nich dodnes v celém svém rodinném i pracovním životě. Nevím to jistě, ale myslím, že náš ročník patřil mezi ty, co přetrvaly tehdy nejdéle. Dana byla základní esencí. Dramaťák forever! Aspoň zlomek štěstí, které nás tehdy …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.