Online archiv

Jirků, Jan: Stíny holubů mezi hvězdami, Loutkář 1/2018, s. 102–103

Jirka Laštovka měl pohřeb 21. 2. 2018 v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Je konec února, nebe bez mráčku, středa, slunce svítí jako o život a venku je mráz, že se člověk při každém nadechnutí rozkašle. Vzal jsem si, blbec, tenkou bundu, ale byla černá… Kostel je plný mladých lidí. Já si teda aspoň myslím, že jsme pořád ještě mladí, my všichni, kteří tu jsme, kteří jsme s Jirkou studovali, zkoušeli, dělali divadlo, televizi, eventy a kšefty. Je nám plus mínus pětatřicet, čtyřicet a přišli jsme se s Jirkou rozloučit.

Venku svítí slunce jako od filmařů a okny se vrhá do kostela na cihlové stěny plné zlatých hvězd. Na oknech sedí holubi a zima je nutí každou chvíli vzlétnout, plácají křídly, aby neumřeli, a jejich stíny se mihotají mezi hvězdami na červené zdi. Ježíšikriste, to je přece tak krásný! Úplně loutkový. Farář, který má mimochodem výborný káz…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.