Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Setkání se Schumannem byla velká škola, Loutkář 4/2017, s. 48–51

Málokdy se poštěstí přinést o světově proslulém tvůrci osobní svědectví. V případě Petera Schumanna se to ovšem podařilo, protože režisérka Jana Svobodová se s ním několikrát pracovně setkala a může o něm a o jeho způsobu práce podat skutečně autentické postřehy.

V českém divadelním světě se The Bread and Puppet Theatre poprvé objevilo s inscenací Life and Death of a Fireman v Junior klubu Na Chmenici v říjnu 1987. Bylo to vaše první setkání s tvorbou tohoto amerického souboru?

Ano, předtím jsem je znala pouze z fotografií a z vyprávění Ondřeje Hraba, který je v 70. letech potkal na festivalu Otevřeného divadla v polské Vratislavi. Takže jsem věděla, že na Chmelnici uvidím legendu. Už ten fakt, že představení začínalo venku, znamenal za tehdejšího režimu něco nemyslitelného a výjimečného. Pamatuji si, že v tom představení účinkovalo pět lidí, kteří tančili na chůdách, a to, že mě fascinov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.