Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutkářství je relativně nová forma, Loutkář 4/2017, s. 28–29

V říjnu jsem se na mezinárodní konferenci Loutky a multimédia, kterou v Bratislavě uspořádala prof. Ida Hledíková VŠMU pod záštitou Research Commision UNIMA, seznámila s Irkou Emmou Fischerovou, jejíž velmi osobní příspěvek se týkal multimédií a moderních technologií, které jí pomáhají bojovat s pro loutkáře skutečně fatálním handicapem – ochrnutou rukou. Její láska k loutkám, osobní statečnost a odhodlání čelit nepřízni osudu jsou obdivuhodné a inspirativní.

Na začátek se musím přiznat, že o irském loutkářství mám skutečně jen mlhavou představu. Kolik profesionálních loutkových divadel dnes vlastně v Irsku přibližně působí?

Naše loutkářská komunita je malá, ale zato velmi soudržná. Odhadem existuje asi 10 až 15 profesionálních loutkových souborů, ale jenom jeden z nich má svou budovu, a to Lambert Puppet Theatre. Všichni ostatní kočují po celém Irsku. Každý rok se koná jeden loutkový fes…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.