Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Kubák, Ivo Kristián: Sejkory a meotary, Loutkář 4/2017, s. 88–91

V krkonošském podhůří, na půl cesty mezi Jilemnicí a Rokytnicí nad Jizerou, se od meandru Jizery do příkrého srázu šplhá obec Poniklá, kterou mezi ochotníky proslavil zejména její dlouholetý starosta Tomáš Hájek.

Jeho (jednočlenná) Bažantova loutkářská družina se proslavila inscenacemi (znovu)objevujícími pro loutkové divadlo médium světla a stínu: meotar. Tomáš Hájek a obec Poniklá se tak letos zcela logicky stali iniciátory první české národní přehlídky divadla stínového, zejména meotarového Budiž stín!. Dějištěm i neopustitelným středobodem celého festivalu se stala bývalá jídelna někdejších ponikelských přádelen, zrekonstruovaný kulturní dům Kantýna. Do něj před zahájením festivalu zval místní i přespolní ponikelský obecní rozhlas podrobným hlášením o každé jednotlivé inscenaci z programu, každou s milým subjektivním hodnocením a pečlivým rozdělením podle vhodného diváckého věku.…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.