Online archiv

Sochorová, Veronika: Karel Makonj v Minoru, Loutkář 4/2017, s. 6–9

Se jménem letošního jubilanta Karla Makonje se pojí i významná a originální kapitola v dějinách českého porevolučního divadla – jeho osmileté působení v pražském Divadle Minor v letech 1990–1998, tedy těsně před ostudným zbouráním původní divadelní budovy Ústředního loutkového divadla na Senovážném náměstí. Ve spolupráci s dramaturgyní Věrou Eliáškovou připravil ambiciózní a vizionářský dramaturgický koncept a do divadla primárně určeného dětem vnesl duchovní a filosofická témata či historické látky. (red)

Karel Makonj patří mezi výrazné divadelní osobnosti věnující se loutkovému divadlu v 2. polovině 20. století. Roku 1970 absolvoval obor režie–dramaturgie na loutkářské katedře DAMU. Již za dob svých studií založil a vedl experimentální scénu Vedené divadlo (1968–1972), které působilo v pražské Redutě Státního divadelního studia. Tato scéna, zaměřená převážně na dospělého …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.