Online archiv

Malíková, Nina: Některá divadla mám spojená se vzpomínkami na dětství, Loutkář 3/2017, s. 113–115

Připomenout atmosféru kouzla pohádek, rodinné spolunáležitosti, klidu, radosti a uměleckého sebevyjádření prostřednictvím loutkového divadla bylo dlouholetým snem autorky výstavy Kateřiny Ebelové. Ověřila si jeho možnosti na řadě dílčích výstav, sledováním současného i tradičního loutkového divadla, úvahami nad vlastními sbírkami loutek i vzpomínkami.

Jaký je vztah vašeho někdejšího studentského divadla Hnízdo k dnešní expozici na Letné?

U příležitosti 40. výročí založení našeho studentského divadla s loutkami Hnízdo jsme s Janem Müllerem a Danielem Ebelem, kteří patřili k jeho zakladatelům, přišli s nápadem uspořádat z našich sbírek stálou expozici zaměřenou především na fenomén rodinných loutkových divadel. Některá z těchto divadel patřila k takzvanému „rodinnému stříbru“ dotýkanému rukama našich předků a jsou spojena se vzpomínkami na naše dětství, další pocházela z naší sb…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.