Online archiv

Malíková, Nina: Emil Havlík devadesátiletý, Loutkář 3/2017, s. 110

Úctyhodné životní jubileum (narozen 6. května 1927) oslavil doyen Ústředního loutkového divadla bytostně spojený s tímto profesionálním loutkovým divadlem. Jeho vynikající javajkářské kreace i herecké role (ke kterým měl velmi ambivalentní vztah) žijí v paměti několika generací diváků. Patří ke generaci, která pomáhala svou tvůrčí prací na svět poválečnému českému loutkovému divadlu, vychoval jako pedagog loutkářské katedry DAMU řadu žáků a po roce 1990 působil mnoho let v sokolské loutkové scéně Nazdárek, kde se uplatnil znovu jako pedagog, režisér i technolog. (red)

Emil Havlík (pro všechny loutkáře známý jako Míša Havlík) – bytostný a pravověrný loutkář, vzdělanec a pedagog – není bytost jednoduchá. Snoubí se v něm perfekcionismus, v psaném i mluveném slově vytříbený cit pro češtinu a radost z žonglování v jejích zákrutech a možnostech, smysl pro humor (ve všech jeho podobách – o…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.