Online archiv

Kerbr, Jan: Spolu s Peřinou a spol. on the road, Loutkář 3/2017, s. 50–51

Dopolední představení rozverného kousku Divadla Alfa Tři siláci na silnici jsem sledoval s žáky prvních a druhých tříd a jejich spontánní reakce tvořily pro můj celkový zážitek nepřehlédnutelnou přidanou hodnotu.

Když mě ředitel divadla Jakub Hora (který se pak také objevil na jevišti) usadil na kraj druhé řady, smělý klouček se mnou suverénně zapředl hovor, z něhož vyplynulo, že je v divadle už podruhé a že je to tady super. A když rocková kapela v motorkářských bundách nastoupila na pódium, Petru Borovskému nečinilo žádné potíže, aby publikum několika dobře mířenými výkřiky rozehřál.

Road story Víta Peřiny v režii Tomáše Dvořáka, vycházející z pohádkářského archetypu o iniciačním putování tří bratří, z nichž ten nejmladší musí nutně být tím nejhodnějším a nejspravedlivějším, je totiž rámována rockovým koncertem (hudba Petr Vydarený). Muzikanti v přestávkách mezi nedlouhými…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.