Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Budeme bojovat dále, Loutkář 3/2017, s. 25–27

… říká loutkářka, organizátorka renomovaného mezinárodního loutkářského festivalu v Mistelbachu a předsedkyně Rakouského centra UNIMA Cordula Nossková. Z následujícího rozhovoru je zřejmé, že co se týče loutkového divadla a jeho společenského dopadu a uznání, je situace u našich jižních sousedů ne zcela uspokojivá.

Jak byste charakterizovala směr, kudy se ubírá současné rakouské loutkářství?

Současná inscenační tvorba nabízí divákům jak zpracování tradičních dramatických látek, tak i moderní zpracování současných témat. Hlavní podíl ovšem mají v celkové rakouské produkci pohádky. Zpravidla se uvádějí inscenace pro děti od tří do šesti let a pro dospělé – jen málo divadel uvádí inscenace pro nejmenší děti od jednoho roku a pro mladistvé.

V loňském roce hostovalo v rámci Pražské divadelního festivalu německého jazyka svým tématem mimořádně pozoruhodné loutkové dokudrama Nikol…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.