Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Inscenovaniu rozprávok sa nevyhnú ani tí najlepší, Loutkář 3/2017, s. 19–22

O rozhovor o tom, jak se dnes daří německým loutkářům z obou stran někdejší železné opony, jsem požádala původem slovenskou režisérku Moniku Gerboc, absolventku Akadémie umení v Banské Bystrici a Akademie teatralnej im. A. Zelwerowicza v Bialystoku, která se v loňském roce stala ředitelkou ansámblového loutkového divadla ve Zwickau a která má tedy tuto problematiku zažitou na vlastní kůži.

Je v německém divadelním světě ještě dnes, více než čtvrt století po znovusjednocení, rozdíl mezi Východem a Západem?

Myslím, že áno. Východná časť Nemecka sa ešte trošku podobá na divadelný svet, aký poznáme my. Ešte existujú kamenné divadlá, aj keď oveľa menšie ako na Slovensku, v Čechách či Poľsku. Nemecký bábkarsky súbor „kamenného divadla“ má v priemere 4–5 hercov. Západná časť, to sú už väčšinou voľne sa zoskupujúce skupiny umelcov na voľnej nohe, bez inštitucionálneho charakteru či takejto finan…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.