Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

redakce: Co přinese UNESCO? II, Loutkář 2/2017, s. 82–86

Aleš Pop

Kašpárkova říše, Olomouc

Je to určitě veliké mezinárodní uznání. Ale zamysleli jste se, co se za ním skrývá pro nás, loutkáře? Co nám tato nová situace přinese? Co hned? A co v budoucnu? Jaký s ní zacházet, jak ji využít? Zvýší nám prestiž? Zvýší se zájem státních organizací? Zvýší se zájem o naše loutkářství v zahraničí? Určitě jsme si takové či podobné otázky kladli všichni.

Samozřejmě první myšlenkou je: co z toho budeme mít teď, hned? Nějaký přímý, okamžitý užitek? Lapidární odpověď zní: nic. Ale pak pomalu začnou docházet souvislosti. Uvědomíme si, že to znamená mezinárodní uznání mnohaleté práce našich předků – nejen velikánů, jako byli Matěj Kopecký, Jindřich Veselý a jiní, seznam by zabral několik stran –, ale i té drobné, mravenčí, všech lidových loutkářů a jejich malinkatých souborů v těch nejzapadlejších vesničkách. A nesmíme zapomenout na rodi…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.