Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Preslová, Natálie: Loutkářská Mekka, Loutkář 2/2017, s. 14–15

Otázka, koho požádat o podrobné informace ohledně současného francouzského loutkového divadla, měla jednoduché řešení: koho jiného než ředitelku a členku dramaturgické rady festivalu Sněz tu žábu (Mange ta grenouille) Natálii Preslovou. Specializovaný festival, jehož cílem je seznamovat české publikum s nejzajímavějšími tendencemi současného francouzského divadla, se letos uskutečnil již potřetí, a to ve dnech 25.–28. května. (red)

Pohled zpět

V historii i současnosti francouzského divadla hraje loutkové divadlo velkou roli. Dnes tvoří významnou část celkové divadelní produkce – ve Francii najdeme třicet šest scén, orientovaných na loutkové divadlo a jeho příznivci tu mohou každoročně navštívit téměř osmdesát festivalů.

Až do 20. století probíhal vývoj loutkového divadla ve Francii podobně jako ve zbytku Evropy. Nejvíce dokladů máme o středověkém loutkovém divadle a tehdejších karnevalových div…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.