Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Drtina, Michal: Marionetové divadlo má stále ohromnou sílu, Loutkář 1/2017, s. 52–53

Když jsem se Honzy Nováka zeptal, proč stále dělá loutkové divadlo, odpověděl, že je to přece jako s ženskou: „Víš, že jsou na světě i krásnější a chytřejší, ale ty jsi s tou svojí, protože ji máš rád. Tak ho prostě mám rád.“

Povoláním lesní inženýr, ale srdcem loutkář, člen Divadla Říše loutek v Praze, která je jeho velkou rodinou. Jako autor, dramaturg a režisér ovlivňoval a stále ovlivňuje nejen tvář své mateřské scény, ale i mnoho jiných divadelních souborů. Díky jeho trpělivé práci archiváře jsou v archivu divadla uloženy dokumenty o stoleté historii této významné pražské amatérské scény, ale i mnoho informací o tradičních loutkových souborech z celé České republiky. Své archivářské nadšení a lásku k loutkovému divadlu zúročil v knize Fenomén českého loutkářství, kterou po několikaleté usilovné práci vydal na konci loňského roku v nakladatelství KANT.

Jaký jsi měl poci…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.