Online archiv

Malíková, Nina: Banskobystrické impulsy podruhé, Loutkář 4/2016, s. 69–71

Pořadatelé mezinárodního loutkářského festivalu Bábkarská Bystrica vyřešili už podruhé problém, který trápí většinu jejich kolegů. Festivalový program, který zahrnuje inscenace pro děti a pro dospělé, rozdělili už před dvěma lety na dvě části, kterým věnovali tentokráte v celku pět dní (30. 9.–4. 10. 2016).

Řešení to je sice trochu šalamounské, protože se loutkáři už řadu let snaží i na základě historických faktů dokázat, že loutkové divadlo je pro všechny bez věkového rozlišení, ale v Banské Bystrici se Dvojitý impuls, jak zněl podtitul letošního jubilejního festivalového ročníku, projevil jako dobré řešení – pro publikum i pro přítomné kritiky a pozorovatele.

Druhý impuls pro dospělé, který zahrnoval během dvou dnů produkci čtyř zemí, z toho tři produkce ze Slovenska, začal se vší parádou už 2. října pozdě večer křtem publikace Bábkarská Bystrica, festival všech velikostí zach…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.