Online archiv

Píza, Ludvík: Učením se sám učím, Loutkář 4/2016, s. 18–20

„Moje zodpovědnost za to, co dělám, je pořád stejná. Ať už jde o představení pro pár lidí, nebo stovky diváků,“ shrnul Radim Vizváry náš rozhovor v prostorách Nové scény Národního divadla, kde se kromě choreografické činnosti brzy chystá představit i jako režisér. Přestože se primárně soustředí na rozvíjení současného nonverbálního divadla, inspiraci čerpá i z divadla loutkového, s nímž má mnoho společného.

Vzpomínáte si na své úplně první vystoupení v divadle?

Šlo o představení Jak vodníci vypálili rybník, které vzniklo v rámci činnosti poličského ochotnického spolku Tyl, kde jsem začínal s loutkovým divadlem. Hrál jsem tam Kašpárka – jak živě, tak s loutkou. To byl můj herecký debut. Do té doby jsem jenom maloval. V souvislosti s tím mě divadelníci z Tylova spolku poprosili, abych pro ně navrhl scénografii. Během zkoušek jsem si vzal do ruky loutku a někdo mi řekl: "Hele, tobě to jde, po…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.