Online archiv

Tichý, Zdeněk A.: Od Mozarta po kriminální retro aneb Inspirační zdroje Skupovy Plzně 2016, Loutkář 3/2016, s. 64–68

Každá z oceněných inscenací na festivalu Skupova Plzeň2016 získala pouze po jedné trofeji. Způsob, jakým porota rozdělila sedmcen (plus čtyř cenyzvláštní) tak symbolicky podtrhljejí závěrečné zamyšlení nad úrovní letošního ročníku, v němž mj. konstatovala, že „nebyl nijak nadprůměrný“.

To nejlepší na začátek

Mezi domácími soutěžními tituly letos zkrátka chyběly „hity“ let minulých, u nichž se mohli diváci přít, kolik dalších cen a v kterých tvůrčích kategoriích mohl/měl ten jejich favorit ještě získat. Hity formátu Tři mušketýrů, Krásného nadhasiče, Bruncvíka a lva, Jamese Blonda, La Putyky nebo třeba Posledního triku Georgese Mélièse.

Jeden takový titul se nicméně v Plzni přeci jen objevil: Kouzelná flétna. Ovšem v podání německého Thalia Kompagnos a Ensemble Kontraste, a tak šlo vzhledem ke statutu festivalu pouze o nesoutěžní představení. Porota deset let staré nastudování Mozarto…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.