Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Samé otázky a jen málo odpovědí (FIDENA 2016), Loutkář 2/2016, s. 76–79

Na FIDENU, tedy Figurentheater der Nationen, do německé Buchumi jsem se vydala vůbec poprvé. Předcházela ji pověst nejprestižnější německé přehlídky, a tak byla moje očekávání skutečně veliká. FIDENA se letos konala po devět dní (4.–12. května) a ve čtyřech městech najednou (Bochumi, Essenu, Hattingenu a Herne). Tento fakt klade na návštěvníka poměrně velké nároky, aby se zorientoval v bochumské městské i příměstské dopravě a s mapou v ruce putoval Porúřím. Ještě že bylo po celou dobu festivalu teplé a slunné počasí, které tyto dobrodružné výpravy za divadlem proměnilo v příjemné letní výlety.

S divadlem už to ale nebylo zdaleka tak bez mráčků. Dopředu přiznávám, že pro mě byla celková dramaturgie festivalu do jisté míry rozčarováním a zahltila mě velkým množstvím otázek a pochybností o tom, kudy se současné loutkové divadlo ubírá. Na druhou stranu mě ale freneticky aplaudující, zejména …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.