Online archiv

Mašlárová, Martina: Zázrak, hoci nakrátko, Loutkář 2/2016, s. 44–45

Hoci inscenácia Zázraky pre Alicu mala premiéru iba 27. novembra minulého roka, táto recenzia vzniká už po jej derniére. Posledné dve reprízy sa symbolicky uskutočnili presne päť mesiacov od jej vzniku, 27. apríla 2016. Inscenácia sa pritom stretla s veľmi dobrým ohlasom kritiky, počítalo sa s ňou v programe hlavných slovenských festivalov (pozvána byla i na několik českých festivalů, pozn. red.) a problémom nebol ani nezáujem publika – na vypredané predstavenia chodili školy i bežní diváci. Pre nezhody veľkej časti tvorivého ansámblu s vedením divadla však Alica zmizla v čiernej diere a bol by zázrak, ak by sa z nej niekedy opäť – hoci aj zmenená – vynorila.

Musel by sa stať zázrak – hovorili si už dlhšie tí, ktorí sledovali nielen osudy Alice, ale celého Starého Divadla Karola Spišáka v Nitre – aby sa podarilo zachrániť situáciu, ktorá nastala po odchode režiséra Ondreja Spišáka z postu riaditeľa divadla. Ho…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.