Online archiv

Šplíchalová Mocová, Kateřina: Loutky mě naučily vnímat divadlo jako svět metafor a znaků, Loutkář 2/2016, s. 24–27

Přední český divadelní režisér Jan Borna je na domácí scéně v Divadle v Dlouhé. Píše básně – a pokud jeho sbírky ještě nemáte, momentálně jsou totiž rozebrané do posledního výtisku, buďte pozorní. Brzy mají nově vyjít. Vystudoval teorii kultury na Filozofické fakultě UK (1983), režii na Divadelní fakultě AMU v Praze (1988), hrál a improvizoval např. s Divadlem Vizita. Mnozí ho známe jako pedagoga na Katedře alternativního a loutkového divadla. Je to člověk nesmírně vtipný, vyprávějící, stále pointující. Navíc moudrý a laskavý. Dvacet pět let žije s roztroušenou sklerózou. A protože rád chalupaří nedaleko hradu Kumburk pánů z Vartenberka, stejně jako já, strávila jsem s ním nemálo letních večerů u ohně, kdy vyprávěl, rozesmával ostatní přísedící a sám se radoval ze společně prožitého času.

Jsi uznávaný divadelník, ale o tvých básních se ví méně…

Básničky píšu od puberty, vydá…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.