Online archiv

Redakce: S radostí jsem přijal místo náhradníka, Loutkář 2/2016, s. 29

Dlouholetý umělecký šéf a současný ředitel Činohry Národního divadla Michal Dočekal pracoval v loutkovém divadle dvakrát – poprvé režíroval Erbenovu Kytici (1998) a podruhé Shakespearovu Bouři (2002). Obě inscenace vznikly na scéně libereckého Naivního divadla a na obou spolupracoval s výtvarníkem Petrem Matáskem. (red)

Jak jste se dostal režii v loutkovém divadle?

K režii v loutkovém divadle, takto Naivním divadle Liberec, jsem se dostal náhodou. Měl tam režírovat Michal Lang, a ten tu režii odřekl a mne, myslím, Petr Matásek doporučil jako náhradníka. Já jsem Naivní (a DRAK) samozřejmě znal a vážil si jejich práce, v osmdesátých letech jsem od Libereckých viděl mnoho režií zejména Markéty Schartové, a tak jsem s radostí přijal místo náhradníka.

Jak vzpomínáte na přípravu inscenací v Naivním divadle? Byla pro vás ta spolupráce něčím výjimečná?

Výjimečná ta práce, respektive její příprava, by…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.