Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Munzarová, Naděžda: Krásných patnáct let (1953–1968), Loutkář 6/2015, s. 34–36

Pamětníků na počátky vysílání Československé televize není mnoho. Mezi ně patří i loutkoherečka Naděžda Munzarová, která zažila práci v televizních loutkových pořadech na vlastní kůži, a i když ji později její životní i divadelní cesty zavedly daleko od domova, na svou tehdejší zkušenost ráda vzpomíná dodnes. (red)

Měli jsme to štěstí, že loutkářská katedra a Československá televize byly, co se zrodu týká, dvojčata. První televizní vysílání jsem viděla v Městské knihovně v Praze v květnu 1953, kdy právě ročník „A“ nově založené loutkářské katedry DAMU končil s prvními zápisy „uspěl“ do svých indexů. Do ročníku „B“ LK DAMU jsem vkročila téhož roku v říjnu.

Profesoři loutkárny byli už před Vánoci vyzváni televizí o dodání šikovných rukou k rozhýbání všech druhů loutek ve významné části vysílání, která nemohla v TV chybět – vysílání pro děti a mládež. Divadlo Spe…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.