Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Maksymov, Jakub: Loutky ve středisku černouhelné pánve, Loutkář 6/2015, s. 14–15

Regionální metropole moravskoslezského kraje je proslulá zejména jako středisko černouhelné pánve. Snad pro tu historickou spjatost s těžbou energetické suroviny se právě v Ostravě podařilo letos v říjnu již pojedenácté uspořádat mezinárodní festival toho zvláštního druhu divadla, které tak specificky rozžívá hmotu, podobně jako dokonalé spalování probouzí v uhlí energii prvohorních kapradin, přesliček a plavuní.

Spectaculo Interesse během šesti dnů přineslo osmnáct soutěžních představení z jedenácti zemí světa, dva koncerty, několik přednášek, videomapping i další doprovodné divadelní produkce, které zajistilo především domácí Divadlo loutek Ostrava. Novinkou letošního ročníku byla miniscéna pod širým nebem na Jiráskově náměstí. Doprovodným divadelním programem se festival na této platformě pokoušel organicky propojit s městem a jeho obyvateli. Z tohoto hlediska bylo příznačné co do vzájemn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.