Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: úvodník, Loutkář 6/2015, s. 1

Vážení čtenáři,

šesté číslo letošního roku je v mnohém skutečně poslední. Uzavírá nejen 55. ročník Loutkáře, ale končí se i jeho dosavadní podoba. Od příštího roku se totiž Loutkář promění ve čtvrtletník. Dobrá zpráva je, že cena ročního předplatného zůstává nezměněna a jednotlivým číslům se adekvátně navýší počet stran, abyste nepřišli nijak zkrátka. Co si od této změny slibujeme, je možnost publikovat obsáhlejší komponované celky na různá témata, která hýbou divadelním světem.

Čekají nás zejména exkurze za loutkami do jiných uměleckých druhů a žánrů (fyzické a alternativní divadlo, tanec a nový cirkus, hudební divadlo, činohra). Tento cyklus by měl odpovědět na otázky, jak se loutkářský obor proměňuje a jakou úlohu dnes sehrává v divadelní kultuře jako takové. Naším záměrem je také vyprovokovat debatu s teoretiky umění o re-definování pojmu loutka a jeho užití v teat…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.