Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Balvínová, Malvína: Nejvíc práce jsem měl s lesními příšerami, Loutkář 5/2015, s. 30–31

Mladý výtvarník František Antonín Skála (1984) vystudoval řezbářství a následně sochařství, po studiích se věnuje především volné tvorbě a práci pro film. Pro snímek Malý Pán Radka Berana navrhl a vytvořil originální loutky a prostředí. Co ho na práci výtvarníka loutkového filmu nejvíc bavilo a jaká měla úskalí, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Jak jste se stal výtvarníkem filmu Malý Pán?

Robert Smolík, který mě přemluvil, abych šel učit na DAMU řezbu, mě doporučil režisérovi filmu Radkovi Beranovi. Ten mě pak přemluvil, abych to dělal.

Jaká to pro vás byla zkušenost?

Určitě zábavná, i když každá větší filmová produkce má celou řadu neduhů, které vám znemožní to tak v tu chvíli vnímat. Zpětně to tak můžu hodnotit jako zábavnou zkušenost.

Jak dlouho trvalo, než jste loutky pro film vyrobil?

Nevedu si žádné záznamy a velice rychle tyhle časové údaje zapomínám, především …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.