Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Soprová, Jana: Zápisky z 64. Loutkářské Chrudimi, Loutkář 4/2015, s. 35–41

Ve dnech 31. června–7. července 2015 proběhl už 64. ročník festivalu Loutkářská Chrudim, jehož mottem byla „proměna“. Jaký byl? Z pohledu předsedy poroty LCH Luďka Richtera nadprůměrný. Z pohledu jiných problematický. Pro někoho takový jako jindy… Zážitky a vzpomínky si odnese každý své. Pro mě byl horký, hektický a jako vždy inspirativní.

Kromě toho je třeba konstatovat společně s jeho ředitelem Michalem Drtinou, že LCH bobtná. Jinými slovy, nabízí stále více představení. A tak se může stát, že v dalších letech už neuvidí všichni všechno, ale budou si muset vybírat. Letos se to dalo stihnout jen tak tak, s odřenýma ušima. Ztížené podmínky jsou i v tom, že chrudimský festival už několikátým rokem probíhá za úmorného vedra (takže nejlépe se mají děti, které se cachtají ve strouze za divadlem), které lidi ponouká spíše k siestě než k návštěvě divadla. Nicméně na návštěvnosti představe…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.