Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Šefrnová, Blanka: 49. Třebíčské loutkářské jaro, Loutkář 3/2015, s. 30–31

Třebíčské loutkářské jaro je přehlídkou hned tří krajů. Ale musím říci, že na konci března tu jaro málokdy najdete. Navzdory tomu byla nálada účinkujících i pořadatelů jako vždy velmi vstřícná a pospolitá. Jen nemoci bohužel zařádily a přehlídka přišla o představení z Prostějova, Skleného nad Oslavou i Kroměříže. Přesto jsme něco viděli a naše zážitky byly tentokrát divadelní i mimodivadelní. Hned prozradím, že přímo v areálu Národního domu, v jehož sálech se vše odehrává, byla loni otevřena nová galerie Františka Mertla, který své obrazy a sochy podepisuje jednoduše Franta. Pod tímto jménem se stal světovým malířem, jehož díla mají velké sbírky, třeba Guggenheim, Brooklyn, Centre Pompidou, Picassovo muzeum. A teď také Třebíč, které věnoval asi třicet obrazů ke svým 85. narozeninám, neboť je to jeho rodné město. Prohlídka galerie se letos stala součástí přehlídky. A to nemluvím o zn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.