Online archiv

Vostárek, Karel: Dvě jedničky Pražského Tajtrlíka, Loutkář 3/2015, s. 24–25

11. ročník přehlídky amatérského divadla Pražský Tajtrlík se konal 29.–29. března 2015 v prostorách Švehlovy sokolovny v pražské Hostivaři.

Soubor Kašpárek Sokola Pražského přivezl do Hostivaře dvě inscenace O čem král doma nevěděl a Perníková chaloupka pod souhrnným názvem Dvě pohádky z černého lesa. Obě hrané v iluzivním prostoru zájezdové scény, 35cm marionetami na drátě. Je příjemné konstatovat, že tento sokolský soubor s dlouholetou tradicí stále hledá cesty ke zkvalitnění své práce i v rámci daností domovské scény. To se projevilo zejména ve výtvarné kvalitě zpracování loutek a scény (cena Evě Matoušové), úrovni mluvičských partů (cena Janu Brunerovi), ale i ve vedení některých loutek. Mile nečekaným „bonusem“ obou inscenací, byla i stínohra, která se promítala na stěny sálu Švehlovy sokolovny za scénou a neplánovaně zveřejňovala náročnou práci loutkovodičů.

Divadelní studio …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.