Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Zobačová, Hana: Baby friendly, Loutkář 2/2015, s. 32–35

Je toho stále víc a stále častěji. Ve světě již několik desetiletí, u nás několik let. Čím mladší divák, tím vítanější. Vedle restaurací, hotelů a galerií se také do divadel nastěhovaly přebalovací pulty a i tyto instituce se stávají „baby friendly“. Aktuálně nejnovější inscenaci na podzim loňského roku vytvořili v pražském Divadle Minor Monika a Jiří Jelínkovi pod „miminkovsky“ krátkým názvem Brum!. Co ale může divadelní inscenace nabídnout batolatům, neřkuli kojencům? Proč máme potřebu děti do divadel brát v tak útlém věku? A kdo je vlastně cílový divák?

Za vším hledej hru

Každý alespoň trochu soudný rodič, jenž touží dopřát svému potomkovi divadelní zážitek, si u jednotlivých inscenací bedlivě hlídá, pro jakou věkovou kategorii je daný kus určen. Jednoduše proto, aby nepřestřelil, nebo vůbec dostřelil. Klasická dětská představení, tak jak jsou nám předkládána již po deset…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.