Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Malíková, Nina: Loutkářská část mnichovského městského muzea, Loutkář 1/2015, s. 14–17

V loutkářské expozici Městského muzea v centru Mnichova jsem byla před řadou let – konalo se tam tenkráte zasedání Publikační komise UNIMA, která připravovala ve spolupráci s východoněmeckým nakladatelstvím Henschel Verlag další z vydání populárního barevného loutkářského tematického kalendáře. S tehdejším ředitelem tohoto oddělení Wolfgangem Tillem jsem se sešla tehdy i o pár týdnů později, kdy na naše pozvání krátce pobyl na Loutkářské Chrudimi.

Vztahy mezi českými loutkáři a zakladateli tohoto muzea Ludwigem Kraftem (jeho první ředitel) a v Čechách známým divadelním historikem Hansem Richardem Purschkem byly dlouholeté a nesouvisely jen se společnou prací v organizaci UNIMA. Řadu materiálů si vzájemně vyměňovali nejen s Janem Malíkem, Erikem Kolárem, ale i s dalšími českými loutkáři včetně Františka Vítka a Věry Říčařové.

Byla jsem tenkrát nadšená z vystavených sbírek – možnost vid…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.